ALEJA FONTANN


Aleja Fontann

W kwietniu 2022 roku zakupiliśmy zlokalizowaną w centrum Szczecina historyczną kamienicę z końca XIX wieku. Nieruchomość usytuowana jest przy urokliwej Alei Fontann na Placu Grunwaldzkim, który został zaprojektowany w charakterystyczny dla miasta sposób – w układzie gwieździstym. Jest największym i najbardziej spektakularnym tego rodzaju układem urbanistycznym w Szczecinie. Jego plan w latach 60–tych XIX wieku – na wzór paryskich projektów – opracował niemiecki inżynier James Hobrecht. W okolicy inwestycji znajduje się Ratusz Miejski i Uniwersytet Szczeciński.

Neobarokowa kamienica wzniesiona została pod koniec lat 90-tych XIX wieku. Jej cechą charakterystyczną jest elewacja zróżnicowana wykuszami. Kamienica widnieje w gminnej ewidencji zabytków. Projekt jej rewitalizacji zakłada zachowanie oryginalnej elewacji frontowej z jej wszystkimi detalami architektonicznymi nawiązującymi do form barokowych oraz dwóch klatek schodowych z uwagi na ich wysoką wartość artystyczną. Główne wejście ma podkreślić odrestaurowana oryginalna brama wejściowa.

W zrewitalizowanym obiekcie powstaną 62 wysokiej klasy apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej ok. 5.600 mkw. Wysokość niektórych przekraczać będzie nawet 4 metry. Dla przyszłych mieszkańców do dyspozycji będzie dwupoziomowy garaż podziemny na 61 miejsc parkingowych. Za projekt modernizacji Rezydencji Aleja Fontann odpowiedzialni są architekci z biura Dedeco.

Powierzchnia mieszkań – ok. 5.600 mkw.
Ilość apartamentów – 62
2-kondygnacyjny garaż podziemny – 61 miejsc
Wysokość – nawet ponad 4 metry – w zależności od piętra
Przewidziana recepcja z concierge
Zachowana zabytkowa elewacja oraz piękne klatki schodowe