Rusza budowa Street Mall „Vis à Vis” w Wilanowie


7 lipca 2017

Przy skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Pałacowej w warszawskim Wilanowie powstanie nowy projekt handlowy typu convenience – Street Mall „Vis à Vis”. Prace budowlane rozpoczną się w III kwartale br. i potrwają ok. 11 miesięcy. Realizacją inwestycji zajmą się wspólnie Grupa Capital Park oraz Real Management S.A. Firmy otrzymały prawomocne pozwolenie na budowę centrum.

Street Mall „Vis à Vis” zajmie powierzchnię 4,3 tys. mkw., na której znajdzie się od 22 do 25 lokali handlowo-usługowych. Przed obiektem stanie szeroki parking ze 104 miejscami postojowymi oraz stojaki na rowery. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum funkcjonuje supermarket Biedronka.

Powstający w Wilanowie Street Mall „Vis à Vis” ma przede wszystkim umożliwić klientom szybkie i komfortowe zakupy w drodze do domu – mówi Ewa Śmigielska, Dyrektor Działu Construction w firmie Real Management, inwestora projektu – Aby klienci mieli możliwość załatwienia wszystkich codziennych spraw w jednym miejscu, dbamy także o atrakcyjną dla tej lokalizacji ofertę handlową – stawiamy na markowe sklepy i punkty usługowe. Systematycznie będziemy również projektować udogodnienia z myślą o aktywnych mieszkańcach Wilanowa, Ursynowa, Konstancina Jeziorny i okolic – dodaje.

Warszawski obiekt „Vis à Vis” został zaprojektowany zgodnie z wysokimi standardami architektonicznym i w przyjaznej skali, aby dobrze wpisać się w otoczenie, w którym powstaje – blisko Parku Natolińskiego, nowoczesnych osiedli mieszkaniowych czy popularnej ścieżki rowerowo-spacerowej. Projekt składać się będzie z dwóch funkcjonalnych budynków, pomiędzy którymi znajdzie się wspólna przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa. Wejścia do poszczególnych lokali i punktów usługowych będą dostępne z parkingu oraz alejek wokół centrum. Projekt architektoniczny wykonała firma Archicon, twórca m.in. trójmiejskiej Ergo Areny.

Centrum będzie zlokalizowane w południowej części Warszawy przy ulicy Przyczółkowej, stanowiącej jedną z głównych arterii komunikacyjnych stolicy. Trasę tę codziennie pokonuje kilkanaście tysięcy osób, które dojeżdżają z centrum miasta do Wilanowa, Ursynowa bądź Konstancina-Jeziorny. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się supermarket Biedronka. Ponadto, ok. 600 metrów od centrum powstaje planowany węzeł Południowej Obwodnicy Warszawy S2, co umożliwi łatwy dojazd do głównych tras wylotowych. Klienci Street Mall „Vis à Vis” będą mieli również bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek znajduje się niecałe 100 metrów od centrum i zatrzymuje się na nim 7 linii autobusowych. W okolicy obiektu planowana jest również budowa linii tramwajowej, usytuowanej wzdłuż drogi Al. Rzeczpospolitej.

Pobierz dokument

POWIĄZANE ARTYKUŁY