Intermarche na dłużej w ETC Swarzędz


8 maja 2019

 Kluczowy najemca ETC Swarzędz, jednego z najstarszych centrów handlowych w Wielkopolsce, należącego do Capital Park i Akron Group, pozostanie w obiekcie na dłużej. W wyniku wieloletniej, owocnej współpracy sieć Intermarche zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu o kolejne 10 lat. 

Intermarche to jedna z najbardziej znanych i najdłużej obecnych w Polsce sieci supermarketów spożywczo-przemysłowych. Na rynku polskim funkcjonuje od 1997 r., będąc częścią Grupy Muszkieterów. Oferuje szeroki asortyment produktów spożywczych, artykułów kosmetycznych, chemicznych oraz przemysłowych, a także szeroki wybór marek własnych. Sklep sieci Intermarche w ETC Swarzędz zajmuje 3629 mkw. i jest jednym z najdłużej działających najemców w centrum – funkcjonuje już prawie 20 lat, od 1999 roku. Market działał nieprzerwanie również w czasie przebudowy centrum w latach 2016/2017. Przez lata swojej działalności zdobył liczne grono stałych klientów. Dzięki przedłużonej umowie będzie stanowić trzon oferty handlowej ETC przez kolejne 10 lat. 

– „Po dokonanej modernizacji ETC, zdecydowaliśmy się przedłużyć swoją obecność w centrum o kolejną dekadę. Zmiany, którym zostało poddane centrum w trakcie przebudowy oceniamy zdecydowanie pozytywnie – obiekt zyskał nowoczesny wygląd, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, wzbogacił się o wiele cennych funkcji, co przekłada się na komfort, jak również zainteresowanie klientów, których liczba stale rośnie. Doceniamy także zaangażowanie oraz wysokie kompetencje osób zarządzających obiektem, w tym także angażowanie najemców we współpracę marketingową i promocyjną centrum. Mamy nadzieję, że nasze kolejne lata w ETC będą przynosiły równie dobre lub jeszcze lepsze wyniki odwiedzalności oraz sprzedaży i kolejny raz podejmiemy decyzję o kontynuacji naszej działalności w centrum – komentuje Krzysztof Waligórski – Prezes Zarządu spółki Hortensja, operatora Intermarche w ETC Swarzędz. 

ETC Swarzędz jest jednym z najstarszych centrów handlowych w Wielkopolsce, które rozpoczęło swoją działalność w kwietniu 1994 roku. Aby unowocześnić obiekt i dostosować go do najnowszych standardów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz najemców, nakładem wspólnych sił Akron Group oraz Grupy Capital Park centrum zostało gruntownie zmodernizowane w okresie od lipca 2016 do października 2017 r. 

– Z dużą satysfakcją obserwujemy, że proces modernizacji centrum, jak i działania, które podejmujemy obecnie, przekładają się na coraz większą popularność ETC wśród klientów. Staramy się stale uatrakcyjniać naszą ofertę – w ubiegłym roku dołączyły do nas takie marki, jak pierwszy w Polsce sklep sieci Dealz, Tatuum, Monnari, home&you, Big Star, 4F czy Quiosque. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt wydarzeń, w dużej mierze wykorzystujących potencjał zarówno naszych najemców, jak i szeregu lokalnych instytucji. Ściśle współpracujemy z władzami miasta i gminy, a także z podmiotami takimi jak swarzędzki ośrodek pomocy społecznej, dom kultury, czy schronisko dla zwierząt w Skałowie. Od początku tego roku wydajemy comiesięczny newsletter, który dociera do 20 tys. mieszkańców gminy Swarzędz. To pomaga nam na bieżąco informować nie tylko o zmianach w ofercie, nowościach i promocjach, ale też organizowanych przez nas wydarzeniach. Spotyka się to z pozytywnym odbiorem naszych klientów, a w efekcie przekłada także na ich częstsze wizyty w ETC – tylko w ubiegłym roku odwiedziło nas prawie 2,8 mln klientów. Mamy nadzieję, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze wyższa – podsumowuje Michał Najgrodzki, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami Grupy Capital Park. 

Po przebudowie ETC Swarzędz oferuje 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, na której funkcjonuje 80 lokali handlowo-usługowych.Najemcami ETC Swarż są zarówno znane, sieciowe marki takie jak Intermarche, Dealz, Pepco, home&you, Rossmann, Drogeria Natura, Reserved, Vistula i Wólczanka, Medicine, Top Secret, Diverse, Martes Sport, Smyk, 5-10-15, KiK, Deichmann, CCC, Tatuum, Big Star, Quiosque czy Vision Express, ale też lokalni przedsiębiorcy, m.in. Piekarnia Natura, kwiaciarnia Artis Flower, sklep z zabawkami Kids, sklep winiarski Mine Wine, MB Bielizna, Prestige Obuwie, Must Have, jubiler Onyx Gold i wiele innych. Klienci mogą skorzystać z oferty gastronomicznej, przygotowanej m.in. przez KFC, Pizza Hut Express, Restaurację Olimp oraz Sushi&More. Centrum dysponuje też szeroką gamą punktów usługowych, takich jak: salon fryzjersko-kosmetyczny Wonderland, pralnia ekologiczna Landoo, usługi szewskie Doktor But, kantor Park, sala zabaw Kulkids, klub fitness, myjnia samochodowa, mBank, salony sieci Play, Plus GSM i Cyfrowy Polsat, T-Mobile oraz biuro podróży Jamajka i wiele innych. 

Pobierz dokument

POWIĄZANE ARTYKUŁY