Dealz rozpoczyna ekspansję w Polsce z ETC Swarzędz


29 stycznia 2018

 Sieć sklepów Dealz, działających w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Hiszpanii, rozpoczyna ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej. Marka na początku lutego otworzy swój pierwszy lokal w Polsce, który ulokowany zostanie w należącym do Grupy Capital Park i Akron Group centrum handlowym ETC Swarzędz. 

Dealz to koncept sklepów oferujących produkty znanych marek z różnych branż w konkurencyjnych cenach. Grupa Poundland/Dealz działa na rynku od 1990 roku, posiada ponad 900 sklepów w krajach Europy Zachodniej oraz w Wielkiej Brytanii i zatrudnia ponad 18.000 pracowników. Sieć Dealz należy do Grupy PEPKOR Europe, właściciela liderów rynkowych w Europie Środkowo – Wschodniej: PEPCO oraz Poundland UK /Dealz Europa Zachodnia. W sklepach Dealz można zakupić m.in. produkty przemysłowe, drogeryjne, kosmetyczne, spożywcze (o długim terminie przydatności), a także akcesoria domowe i dekoracyjne. Polityka marki zakłada oferowanie szerokiego asortymentu, w którym większość produktów ofertowanych będzie za kwotę 5 zł. Dealz w ETC Swarzędz zajmie 527 mkw. powierzchni i będzie pierwszym sklepem tej sieci w Polsce. 

– Dealz to nowy format, zarówno w Polsce, jak i tej części Europy, który doskonale przyjął się już w krajach Europy Zachodniej. Jestem dumny, iż pierwszy polski sklep naszej sieci możemy otworzyć właśnie w ETC Swarzędz. To miejsce doskonale wpisujące się w nasz projekt. Już od 9 lutego zaoferujemy klientom możliwość zakupu produktów znanych, dobrych marek w zawsze korzystnych cenach – mówi Marcin Langowski, Dyrektor Zarządzający Dealz CEE. 

Sieć była do tej pory obecna głównie w Europie Zachodniej. Sklep w ETC Swarzędz będzie nie tylko pierwszym w Polsce, ale i w tej części Europy Środkowo-Wschodniej, która jest dla Dealz kolejnym rynkiem do rozwoju. 

– W 2018 roku zamierzamy otworzyć 20 sklepów w Polsce, aby w przeciągu najbliższych 3 lat operować już przynajmniej 200 lokalizacjami. Wstępnie zakładamy otwarcie minimum 1000 sklepów w Europie Środkowo – Wschodniej w okresie 6 lat. To ambitny plan, przetarty jednak 

przez naszą „siostrzaną” firmę Pepco, która posiada w Polsce już ponad 1300 sklepów, planując otwarcie kolejnych 300 w 2018 r. – dodaje M. Langowski. 

– Czujemy dużą satysfakcję, że to właśnie w naszym centrum handlowym sieć Dealz rozpocznie swoją ekspansję na polskim rynku – mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park, inwestora obiektu. – Swarzędz i jego ościenne gminy to teren o wysokim potencjale nabywczym, a samo ETC funkcjonując przez ponad 20 lat na lokalnym rynku handlowym zyskało lojalną i dużą grupę stałych klientów. Po zakończeniu trwającej ponad rok modernizacji i oddaniu do użytku obiektu w zupełnie nowym standardzie, obserwujemy pozytywne, wzrostowe tendencje jego odwiedzalności. Mamy nadzieję, że wszystkie te czynniki spowodują, że sieć Dealz będzie się w ramach naszego centrum dynamicznie rozwijać, a odniesione sukcesy zachęcą właścicieli marki do poszukiwania kolejnych miejsc i rynków do ekspansji – podsumowuje Juszczyk. 

ETC Swarzędz to jedno z najstarszych centrów handlowych w Wielkopolsce, które nieprzerwanie funkcjonuje od 1994 roku. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów oraz najemców, między lipcem 2016 a październikiem 2017 r. obiekt został gruntownie zmodernizowany. ETC Swarzędz po przebudowie zajmuje 20 tys. mkw., na której mieści się 80 lokali handlowo-usługowych. Najemcami obiektu są zarówno znane, sieciowe marki takie jak Intermarche, Pepco, Rossmann, Drogeria Natura, Reserved, Vistula i Wólczanka, Medicine, Top Secret, Diverse, Martes Sport, Smyk, 5-10-15, KiK, Deichmann, CCC, restauracja Olimp, KFC, Pizza Hut czy Vision Express, ale też lokalni przedsiębiorcy, m.in. Piekarnia Natura, kwiaciarnia Artis Flower, sklep z zabawkami Kids, sklep winiarski Mine Wine, MB Bielizna i wiele innych. Komercjalizację obiektu prowadzi grupa BOIG. Inwestorami i właścicielami projektu są Grupa Capital Park oraz Akron Group. 

Pobierz dokument

POWIĄZANE ARTYKUŁY